Fotoğraf Sergisi: Aquatic Imaging ve Gerçeklik Kırılmaları

İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi olarak, eğitim ve sanatsal faaliyetlerimizi 1976’dan bu yana sürdürmekteyiz. Bu kapsamda yaptığımız iki güncel sergi çalışmamızı eş zamanlı olarak 01/03/2019-15/03/2019 tarihleri arasında Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’nde sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Sergilerimizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Saygı ve Selamlarımla

Dr. Özgün ÖZER

Sergiler Hakkında:

Afiş Tasarım: Birgül İvecan
=========================================
Gerçeklik Kırılmaları,
Cengiz Özer Eğitim Merkezi 67. Fotoğraf Sergisi
Küratör: Dr. Özgün ÖZER

Gerçeklik kırılmaları sergisi, fotoğrafın “gerçeğin bir yansıması” olduğu yanılgısı üzerine hazırlanmış çalışmalardan oluşmaktadır. Eserler fotoğraf içerikli olmakla birlikte hacimsel bileşenleri de olan eserlerdir.

Sergi TED Talks ve Dokuz Eylül Üniversitesinin ortak etkinliği olan TEDxDEU’de seryirciye sunulmuştur.

=========================================
Aquatik Görüntüleme/ Aquatic Imaging
Cengiz Özer Eğitim Merkezi 69. Fotoğraf Sergisi Hakkında
Küratör: Rico Besserdich

Doğa Ana en büyük sanatçıdır ve su ise onun en sevdiği fırçalardan biridir. Su elementi görüşümüzü ve izlenimlerimizi değiştirir. Bilinen formlar yeni, benzersiz ve çoğunlukla şaşırtıcı ve beklentilerimizi aşan yaratılara dönüşür. İster bir okyanus, bir göl, bir nehir, bir gölet veya bir damla su olsun; sıvının özü dönüşüme açıktır.

“Aquatik Görüntüleme “ anlatımın ana öğesi olarak sudan yararlanılan fotoğraflama sanatıdır. Su altı dünyası ile sınırlı değildir; suyun var olduğu her yerde hayata geçirilebilir.
Geleneksel su altı fotoğrafçılığı mevcut olanı nesnel bir biçimde yakalayan belgesel tarzındadır. “Aquatik Görüntüleme “ izleyiciyi yeni bakış açıları, yeni düşünceler ve yepyeni yorumlar diyarına götürür‘ – Rico Besserdich

Dünya premieri ve İzmir Cengiz Özer Fotoğraf Okulu’ndan Dr. Özgün Özer ile Rico Bessercish’in işbirliği ile okulun ileri seviye sınıfından 17 öğrenci 6 ay boyunca Rico Besserdich’in gözetiminde, gezegenimizde yaşayan tüm canlıları bir araya getiren su elementi ile ilgili farkındalığın artırılmasına yardımcı olmak üzere fotoğraf ve sanatçı yetilerini ortaya koydu.

Amaç fotoğraf sanatlarında muazzam bir element olarak suyu keşfetmek, yeni bir şey denemek için “cesaret“ toplamak ve içinizdeki sanatçıyı keşfetmekti. Böylece “Aquatik Görüntüleme” çalışmasının en önemli öğesi olan su, sanatsal anlatım için muhteşem olanaklar sunan yeni bir evrenin kapılarını açtı.

Sizi bu evrene göz atmaya davet ediyoruz.

Rico Besserdich

Katılımcılar:

AYNUR KAYNAK
AHMET ÖZER
AYÇA ÖZER
AYLİN COŞKUN
BİRGÜL İVECAN
ELİF KÖLGESİZ
ERHAN MEÇO
HAMİDE ÖZDÜRGEN
HEDİYE BAŞYURT
HULUSİ TUYKUN
İLKNUR SEN
İPEK ENGİN
KEZİBAN GÜLER
MELİS AŞKIN
MUSTAFA DALGIÇ
MÜRŞİDE TUNCEL
NESLİHAN AYTAN
NİLGÜL ÖZER
SACİDE ARABAĞ
SEDA KARADENİZ
SEDAT BAŞOL
SERAP DERİNSU
SERKAN KILIN
SEVGİ KARAKAŞ
TÜLİN ÖZBAL

Başlangıç Zamanı

7:00 pm

Cuma, Mart 1, 2019

Bitiş Zamanı

5:00 pm

Cuma, Mart 15, 2019

Adres

Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi

Etkinliği Düzenleyenler

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir